Житомирська область
  • 01.09.2017 /// 12:15

РНС Коростишева вимагає повернути у комунальну власність табір «Сокіл»

 

РУХ НОВИХ СИЛ Коростишева  домагається повернення у комунальну власність дитячого табору «Сокіл». Активісти провели власне розслідування і з’ясували, що 3 літні будиночки табору були передані за безцінь в оренду приватним особам строком на 25 років. Проте решта території не як не використовується, у той час як малеча Коростишева позбавлена можливості відпочити у оздоровчому закладі.

Координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі на Житомирщині Антон Соболівський, який є депутатом Коростишеської міської ради, вивчав ситуацію про правовий статус колишнього табору, та про осіб, які сьогодні там господарють. «Сокіл»  не працює вже багато років і дітей не приймає, натомість на його території є два сучасних дерев’яних будиночки, які використовують приватні особи.


«З метою з’ясувати хто і на яких підставах розпорядився територією табору та побудував там приватне майно, ми підготували звернення від народного депутата Юрія Дерев’янка та попросили надати інформацію про осіб, які використовують земельну ділянку та об’єкти нерухомого майна, що знаходяться на території колишнього дитячого табору «Сокіл»», — розповів Антон Соболівський.
«Нам декілька разів не надавали повної відповіді, але нарешті ми маємо усі документи та інформацію, з якої слідує наступне: вказаний табір разом із 3623,4 га землі був переданий Коростишівському лісгоспу, як такий, що не може використовуватися через радіаційне забруднення після аварії на ЧАЕС. А  сусідній санаторій «Тетерів» може?!  А от далі почали відбуватися цікаві речі…», — зазначив активіст

З’ясувалося, що  16 вересня 2010 року виконком міської ради прийняв  рішення про видачу Держлісгоспу свідоцтва про право власності на майновий комплекс мисливської дільниці, яка фактично є територією «Соколу» . Вже 17 вересня 2010 року Держлісгоспу видають саме свідоцтво, яке реєструють 20 вересня, а вже 21 вересня 2010 року три літні будиночки передаються приватним особам з якими підписуються договори оренди! Строк оренди складає  25 років, а вартість оренди становить  близько 150 гривень за 1 місяць, тобто 1800 гривень у рік.  Більше того, орендарі фактично отримали у користування всю територію табору безкоштовно.

Окремо Антон Соболівський  звернув  увагу на той факт, що дозвіл на передачу вказаного майна в оренду, яку повинен був отримати Лісгосп від Обласного управління лісового та мисливського господарства, був наданий лише 27.09.2010 року, тобто вже після укладення відповідних договорів.

«Очевидно, що пересічна людина не могла отримати це майно на вказаних вище умовах. І дійсно, серед орендарів є колишній голова РДА, який і став щасливим «поселенцем» дитячого табору «Сокіл».
За інформацію, яку нам надали працівники Лісгоспу, при перевірках жодних порушень у їх діях не було виявлено, тому все законно. Але навіть у такому випадку виникає питання: чому не переглянуті умови оренди і не збільшена орендна плата, а також чому не підписані договори по оренді землі, яку використовують орендарі?», — обурився Соболівський.

Наразі  усі зібрані матеріали та документи, в тому числі договори оренди  передачі до правоохоронних органів.

«Проте, нашою головною метою є відновлення роботи табору і повернення його у комунальну власність громади, адже 3 будиночки по 45 кв. м. займають маленьку частину великої території табору, яку можна відділити і відновити його роботу. Для цього ми звернулися до профільного міністерства з відповідною заявою», — підсумував лідер РУХУ НОВИХ СИЛ на Житомирщині

 


  • 01.09.2017 /// 12:15