Одеська область
  • 16.06.2017 /// 13:36

Активіст РУХУ НОВИХ СИЛ спростував звіт про успішну роботу мера Одеси

2016 рік став роком провалу роботи мера Одеси та його команди. Скоротився рівень іноземних інвестицій у місто, знизився експорт товарів і послуг, а мешканці стали виїжджати. Такі висновки зробив активіст РУХУ НОВИХ СИЛ Одещини Володимир Гавриш, який провів власне дослідження результатів роботи Одеської міської ради.

«Я вважаю звіт про роботу міськради Одеси — незадовільним. Я не думаю, що хтось буде зацікавлений інвестувати у місто, де розквітла корупція. Я не думаю, що люди будуть створювати робочі місця у такій атмосфері.  І найголовніше, як ми бачимо по динаміці чисельності населення, людей що хочуть жити в Одесі, стає все менше», — зробив висновок Володимир Гавриш.

Так, реальні інвестиції в Одесу зменшились більш ніж на 12 %, у порівнянні з 2015 роком. Другим цікавим показником є експорт.

«Ми бачимо, що експорт товарів падає. Причому, дуже суттєво: з 860 млн грн у 2014 році, до 741 млн у 2016. Тобто ми спостерігаємо різке падіння експорту товарів. Так само падає і експорт послуг», — зазначив Гавриш.

Третій показник — це імпорт. За словами Гавриша, імпорт, у порівнянні  з 2014 роком, різко зменшився, при тому, що Одеса завжди буда імпортоорієнтованим містом, яке називали «торгівельними воротами країни».

Разом з цим в Одесі, починаючи з 2014 року, кількість малих та середніх підприємців практично не змінилась.

«Незважаючи на ті програми, про які говорила міськрада, та підтримку, про яку вона заявляла, кількість підприємців не зросла. Я думаю, що реально їх ще менше, ніж за отриманими даними, бо мінімальна заробітна плата зросла», — зауважив Гавриш.

Цікаво, що кількість введеного в експлуатацію житла в Одеській області вдвічі перевищує кількість такого житла у самій Одесі. При тому, що кількість мешканців у Одесі та в області практично однакова.

«Це говорить про те, що в Одесі не вигідно будувати велику кількість житла. Або це пов’язано з якимись ринковими умовами. Принаймні цифри кажуть про те, що в Одесі будується набагато менше житла», — сказав Гавриш.

На думку Гавриша, туризм є однією зі сфер, якій мерія не приділяє жодної уваги.

«Зверніть увагу, у 2014 році у нас був один мільйон туристів, у 2015 році — півтора мільйони, а у 2016 — два з половиною. А кількість місць для відпочинку — майже не змінилась. Тобто, мільйон туристів жив у приватному секторі, винаймаючи квартири. Ми бачимо, що міська влада не сприяє зростанню кількості готелів», — пояснив він.

На думку активіста, викликає хвилювання і динаміка зменшення населення в Одесі.

«Незважаючи на порт, море, унікальне місце розташування, населення в місті зменшується. Для великих міст України — це взагалі унікальна ситуація. І я думаю, що небажання жити в Одесі теж пов’язано з політикою місцевої влади», — сказав Гавриш.

Загалом, протягом 2016 року обсяг іноземних інвестицій у місто зменшився на 5%; експорт послуг впав на 11%; експорт товарів — на 5%, а введення у експлуатацію житла в Одесі скоротилось на 30% .

Незважаючи на ситуацію, що склалася у місті за час керівництва Г. Труханова, депутати міської Одеської ради проголосували за рішення визнати роботу міського голови у 2016 році задовільною.

«Я просто не розумію, чому ні у кого не виникло питання, чому у 2014 році, коли почалася війна, інвестиції у місто були більшими ніж зараз. Але, як бачимо, наших посадовців все влаштовує», — підсумував Гавриш.

Posted by Гавриш Володимир on Montag, 12. Juni 2017

Докладніше з аналізом роботи міської влади в Одесі у 2016 році можна ознайомитись у презентації активіста РУХУ НОВИХ СИЛ Одещини Володимира Гавриша.


  • 16.06.2017 /// 13:36