Київська область
  • 07.06.2017 /// 18:47

РУХ НОВИХ СИЛ Київщини бореться з екологічною катастрофою у Бориспільському районі

РУХ НОВИХ СИЛ буде вимагати виділення державної субвенції на ремонт очисної споруди стічних вод і припинення незаконного зливу нечистот просто в земляні котловани поблизу Бориспільської траси. Про це заявив лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Київщини Северіон Дангадзе.

Він розповів, що по допомогу  до нього звернулися мешканці Бориспільського району Київської області. Внаслідок незаконного зливу стічних вод і нечистот просто у грунт, селу Чубинське, де мешкає понад 1,5 тис. людей, загрожує екологічна катастрофа. За інформацією активістів,  незаконний злив нечистот у Бориспільському районі триває вже понад  40 років.

«Лише за чотири кілометри від Києва, поруч з Бориспільською трасою, у грунт зливаються нечистоти з шести навколишніх сіл. На цій же території спалюється сміття. Це просто екологічний колапс, стався він тому, що очисні споруди були розкрадені ще у 70-х роках і вже понад 45 сюди зливають нечистоти. За цей час населення збільшилося у 10 раз. Тому увесь бруд йде у повітря, у воду. Ми всім цим дихаємо, від чого хворіють усі мешканці району», — розповів активіст РУХУ НОВИХ СИЛ у Бориспільському районі Вадим Тусь.

За словами координатора РУХУ НОВИХ СИЛ Бориспільщини Ярослава Сарафінюка, викиди забруднюють і грунтові води, що завдає шкоди навколишньому середовищу у радіусі 1000 кілометрів від звалища.

«Сюди звозять нечистоти з усієї Київської області. Через певний час цього лісу не буде. Вже почали вирубувати ліс задля того, щоб збільшити розміри звалища», — обурився активіст.

За оцінками спеціалістів, обсяг незаконного зливу у грунт сягає до 5 тисяч кубометрів на добу. За свідченнями очевидців, машини з нечистотами з’їжджаються з усіх навколишніх сіл, при чому викид однієї машини у земляний котлован коштує від 60 до 80 гривень.

Місцеві жителі кажуть, що в навколишніх селах значно погіршилась якість питної води, а вікна в будинках не можливо відчинити — такій неприємний навколо запах.

Ситуацію  з незаконним зливом нечистот погіршують і незаконно збудовані житлові масиви. Так земля під забудову багатоповерхівками була виділена і у центрі села Чубинське Якби активістам не вдалося запобігти будівництву, усі відходи з багатоповерхівок зливали б у той самий котлован.

Звичайно, мешканці неодноразово зверталися зо влади Бориспільського району з вимогою навести лад з незаконним викидом нечистот. Проте можновладці обмежуються лише відписками та обіцянками.

«Наразі і земля, де розташовані незаконні котловани для зливу, і розвалена доочисна споруда знаходяться на балансі Великоолександрівської сільської ради і ми будемо домагатися від чиновників вирішення цього питання. Проте, щоб попередити екологічну катастрофу, проблему потрібно вирішувати і на рівні керівництва усієї Київської області. Необхідно, щоб  державну субвенцію на ремонт очисної споруди виділили вже у найближчий час. Інакше, доведені до відчаю жителі Бориспільського району розпочнуть акції протесту. Тому наші активісти, і я особисто, зробимо все можливе, аби врятувати цей мальовничий куточок Київщини і його мешканців від свавілля ділків і байдужості можновладців», — підсумував лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Київщини Северіон Дангадзе.


  • 07.06.2017 /// 18:47