Київська область
  • 07.09.2017 /// 11:10

РНС Київщини підтримав власників авто з єврономерами

Представники Руху Нових Сил Київщини провели зустріч з активістами «АвтоЄвроСили» у Василькові. В результаті зустрічі сторони домовилися про взаємну підтримку та допомогу, зокрема інформаційну.

За словами координатора РНС Київщини Северіона Дангадзе, учасники акції висувають цілком законні вимоги, які повинні підтримати відповідальні політики.

«Вони вимагають доступного розмитнення автомобілів на європейській реєстрації та легалізації таких автомобілів, які вже перебувають на території України. А також – припинити репресії проти них силових структур, які здійснюють безпідставний тиск на водіїв машин на єврономерах. Хочу підкреслити, що власники цих автомобілів – це такі ж самі українці, як і ми. Причому не найбагатші, адже вони тому й їдуть до Європи, щоб купити недорогу машину. Вони мають право відстоювати свої вимоги, а ми їх у цьому підтримаємо та допоможемо», — заявив Дангадзе.   

За словами голови Васильківської організації РНС Миколи Неділька, юриста, який активно підтримав «Автроєвросилу», руху автомобілістів потрібна не лише політична підтримка, але й суспільна – громадськості та преси.

«Ця акція цілком законна, люди вийшли за відстоювання свого права власності. Їх ніхто не проплачував, за ними не стоять політики. Вони просто відстоюють свої конституційні права: мати доступний автомобіль та вільно пересуватися на ньому Україною. Але, на жаль, «АвтроЄвроСила» зазнала справжньої атаки з боку держави та ЗМІ. Їх звинувачують в тому, що вони не хочуть платити податки. В тому-то і справа, що вони хочуть платити податки за розмитнення! Але це розмитнення має коштувати не шалені гроші, як у нас, а бути доступним, як у Європі. Наприклад, у програмі нашої партії максимальна вартість розмитнення – 300 євро за автомобіль», — заявив Неділько.

За його словами, ігнорувати цю проблему не можна, адже зараз на території України вже перебуває критична кількість автомобілів на європейських номерах.

«Їх активно пресують, накладають величезні штрафи за невчасне розмитнення автомобілів. Але цих автомобілів вже така критична кількість, що жодної поліції не вистачить. Тому потрібно цей рух легалізувати через закон про доступне розмитнення таких автомобілів. І тоді надходження до державного бюджету збільшаться на мільйони доларів», — зазначив Микола Неділько.

Голова Васильківського РНС підкреслив, що наразі вони не мають підтримки серед політиків, зокрема депутатів Верховної Ради. І цьому є об’єктивна причина.

«Політична проблема в тому, що, якщо узаконити авто на європейських номерах, зменшиться попит на нові машини, які завозяться до України, і це вдарить по автодилерам. Як відомо, автомобільний бізнес в Україні поділений між двома олігархами – Порошенком і Васадзе. Тобто, парламент не йде назустріч власникам автомобілів – простим українцям, а захищає бізнес двох автомобільних олігархів», — резюмував Микола Неділько.

Нагадаємо, 6 вересня власники автомобілів на європейських номерах  почали безстрокову акцію «За доступне розмитнення кожному українцю», перекривши частину проїжджої частини на вулиці Грушевського у Києві, де знаходиться Кабінет міністрів та Верховна Рада. Як повідомив один з організаторів «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич, машини стоятимуть до тих пір, поки учасники не доб’ються конструктивного вирішення питання.


  • 07.09.2017 /// 11:10