Останні новини

  • 19.07.2017 /// 17:23

Комісія Київради підтримала місцеву ініціативу про заборону промислового використання вугілля у столиці

Профільна комісія Київради одноголосно  схвалила ініціативу мешканців Дарницького району  та активістів  РУХУ НОВИХ СИЛ щодо заборони використання на території Києва кам’яного вугілля у промислових масштабах. Зокрема йдеться про заборону використання цього виду палива для роботи Дарницької ТЕЦ, яка, єдина у місті, використовує вугілля для виробництва тепла і гарячої води.

Про це повідомив лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Дарниці Андрій Подзега.

Активіст зазначив, що за  оприлюдненим у 2016 р. щорічним звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посіла перше місце у світі за кількістю смертей від забруднення повітря. Про це свідчать дослідження цієї організації, за якими у 2012 році від забруднення повітря в Україні померло понад  54 тисячі людей.

«За даними ВООЗ, забруднення повітря в Україні викликає в чотири рази більше смертей, ніж в п’яти  «чистих країнах» світу разом узятих. Йдеться про Ісландію, Фінляндію, Ліберію, Канаду і Вануату, де шкідливих викидів у повітря майже немає», — уточнив Подзега.

Андрій Подзега нагадав, що Директивою  Ради ЄС «Щодо всеохоплюючого запобігання і контролю забруднень» встановлені загальні принципи, що регулюють головні зобов’язання власника, тобто визначає механізм контролю держави за діяльністю власника небезпечного виробництва з метою запобіганню негативного впливу відходів виробництва на довкілля та населення країни. В статті 41 Конституції України йдеться про те, що використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі. Саме тому контроль над чистим повітрям є одним з головних завдань і власників підприємств і держави. Проте наразі цю функцію перебрала на себе громада Дарниці.

«Ми дуже вдячні мешканцям Дарниці і усім киянам, які підтримали цю ініціативу, аби ми і наші  діти могли б дихати повітрям без шкідливих домішок. Окремо хотілося б відзначити найбільш активних наших колег, які  брали  участь у створенні даної ініціативи, а саме: Віктора Гайдукова, Павла Приходченко, Мар»яну Солонинко, Тараса Охріменко, Романа Ясенчука, Олега Тесленко, Олену Краснощокову», — сказав Подзега.

Активіст додав, що використання в промислових масштабах кам’яного  вугілля на підприємствах, що розташовані в містах, в Європейському Союзі вже давно не допускається. Входженням до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, Україна, починаючи з 1 лютого 2011 року взяла на себе зобов’язання з поліпшення екологічної ситуації стосовно енергопродуктів і матеріалів та дотримання положень нормативно-правової бази Європейського Співтовариства з екології при будівництві та експлуатації  електростанцій.

«Дбати про довкілля і здоров’я людей – це звичайна європейська практика і Україна не має тут бути виключенням. Тепер комісія має підготувати відповідний проект рішення про заборону використання вугілля на території Києва і винести його  на голосування під час сесії міськради. Тож ми будемо слідкувати за перебігом подій до остаточного вирішення цього питання»,  — підсумував Подзега.

Нагадаємо, що раніше активісти РУХУ НОВИХ СИЛ Дарницького району разом з небайдужими мешканцями зібрали понад 1300 підписів киян під місцевою ініціативою щодо заборони використання вугілля у столиці.

 


  • 19.07.2017 /// 17:23