Івано-Франківська область
  • 01.09.2017 /// 11:25

На Франківщині сільський голова від ВОЛІ-РНС відроджує село Ганнусівку

Гірськолижний міні-курорт та сонячні батареї як порятунок від безробіття та джерело для наповнення місцевого бюджету. Таким бачить розвиток свого села 25-річний сільський голова Ганнусівки Тисменицького району від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Ігор Лукашевич, про це йдеться в сюжеті 112 каналу.

Мальовниче село в передгір’ї Карпат згадують в документах 15 століття, а назва за легендою ще давніша – від імені сміливиці Ганнусі, яка врятувала односельців під час нашестя монголотатар. Нещодавно в селі відзначили 580 річницю села підготували святковий концерт, а також відремонтували бібліотеку та завезли кількасотень нових книжок.

«Голова закупляє книжки, у моїй бібліотеці таких книжок немає», — каже бібліотекарка з сусіднього села Оксана.
Про те, що сільським головою став молодий Ігор Лукашевич місцеві не жаліють.

«Він за два роки зробив те, що не робилось 20 років, наприклад відремонтував дорогу, бачили б ви які в нас жахливі дороги були, кожна вулиця в селі тепер освітлена», — кажуть місцеві жителі.

У амбулаторії поміняли вікна, зараз сільський голова працює над тим, щоб перекрити дах, зробити огорожу. Отримала амбулаторія і нову техніку і апарати, втім є ще над чим працювати.

«Треба будівлю амбулаторії перекрити, зробити систему опалення, провести воду до кожного кабінету», — відзначає сільський голова.

Та чи не найбільша проблема Ганнусівки — сільське безробіття, молодь їздить на заробітки до Польщі та Італії, старші ще тримаються господарств. Зараз на всю Ганнусівку не більше ніж півсотні корів, а раніше череда була під три сотні.
У сільського голови надія на інвесторів, каже, зелений туризм і енергетика створять нові робочі місця.

«У нас можна було б розмістити сонячні батареї чи навіть зробити невеличкий гірськолижний міні-курорт», — запевняє Лукашевич.


  • 01.09.2017 /// 11:25