Останні новини
  • 11.08.2017 /// 16:55

Василь Курій: «Галсільліс» може проводити вирубки тільки після громадських слухань, проте порушує постанову облради

Мешканці Львівщини не обізнані у документах, які можуть захистити їхні права, а чиновники відверто цим користаються та ігнорують постанови. Про це заявив депутат ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Старосамбірської районної ради Василь КУРІЙ. До нього регулярно звертаються мешканці району зі скаргами, що з їхніх сіл вивозять деревину без погодження з громадою.

Василь Курій нагадав, що постановою Львівської облради від 16 лютого 2016 року № 77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» погоджено: рубки у населеному пункті можуть відбутися тільки після того, як у селі відбудуться громадські слухання з громадою, а протокол буде надіслано у Львівське обласне управління лісового господарства.

«Але цей документ облради — лише формальність. Я десятки разів звертався до тих, хто має виконувати це рішення – лісових господарств і чиновників з адміністрацій — і завжди мені пускали дим в очі. 22 липня звернувся на гарячу лінію 112 і повідомив, що «Галсільліс» ймовірно порушує рішення №77, бо отримав багато дзвінків з сіл району. На що отримав відповідь від заступника голови облдержадміністрації, Старосамбірської райдержадміністрації, керівника Старосамбірського «Галсільлісу: громади «повідомлено» про заплановані лісогосподарські заходи. Повідомити і провести громадські слухання з протоколами – це зовсім різні речі! Відверті насмішки, цинізм і брехню вже годі терпіти», — наголосив Курій.

Старосамбірський «Галсільліс» і далі звітує, які громади в Старосамбірському районі «повідомлено»: Білицька сільська рада; Стрільбицька сільська рада; Головецька сільська рада; Стар’явська сільська рада; Терлівська сільська рада; Трушевицька сільська рада; Топільницька сільська рада; Тершівська сільська рада; Тур’ївська сільська рада; Новомістська ОТГ; Княжпільська сільська рада.

«Шановні жителі перерахованих сіл, голови сільрад, вам вирішувати, як розпоряджатися своїм лісом, — звернувся до громад депутат. — Львівська облрада своїм рішенням захистила вас, не дайте себе обдурити. Користуйтеся своїми правами – проводіть громадські слухання і надсилайте в лісгоспи і адміністрації протоколи рішень. Хай буде так, як скаже громада, а не як вас повідомлять».
Проте залишається питання: чиновники свідомо ігнорують рішення чи навіть не знають про їх існування?


  • 11.08.2017 /// 16:55