Останні новини
  • 07.06.2017 /// 16:56

У Стрию через комунальні підприємства відмивають бюджетні кошти

Зручним способом відмивати бюджетні кошти у наших містах є комунальні підприємства. Так відбувається у Стрию. Про це розповів місцевий лікар та активіст ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Ігор Брик.

«Багато років у Стрию діє Міський комбінат комунальних підприємств (МККП), який успішно «з’їдає» кошти міського бюджету, податки міщан. Комбінат розпоряджається ними за власним бажанням. Звітності підприємства немає.  Це – корупційна схема», — пояснює Брик.

«Комбінат списує ці кошти через акти виконаних робіт. Їх самі комунальники виписують, самі  підписують. Ця схема роботи непрозора, — розповідає Брик. — Систему роботи треба змінювати на більш прогресивну: коли міська рада замовляє комбінату певну послугу, далі виготовляється кошторис, його затверджують депутати на сесії, виконують роботи і по факту виконання міська рада перераховує кошти».

Акцент у своїй діяльності керівництво комбінату ставить на такі роботи, які неможливо чітко проконтролювати: скільки скошено трави, скільки зрізано дерев, чи мили меморіальну дошку? Натомість такі питання як вивіз побутових відходів та сортування сміття у компетенції приватних структур.

Цього року МКПП виділили близько 30 млн грн і додатково близько 19 млн грн на ремонт доріг і тротуарів. Вони успішно будуть освоєні  через акти виконаних робіт, які ніхто не побачить. ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ у Стрию продовжує наполягати на публічному звіті керівника МККП Василя Васьковича.


  • 07.06.2017 /// 16:56