Останні новини
  • 09.06.2017 /// 20:28

Спільна заява демократичних сил щодо переслідування владою громадських активістів

У зв’язку зі зростанням кількості тривожних сигналів, котрі влада щодня посилає громадським активістам і політичним опонентам, ми хочемо зробити спільну заяву від імені демократичних партій.

Останнім часом всі ми є свідками дуже демонстративного і потворного процесу використання колосального державного ресурсу проти громадянського суспільства. Квінтесенцією авторитаризації нинішнього державного режиму стало переслідування владою громадського активіста Віталія Шабуніна. Він є одним з найвідоміших антикорупційних активістів, проти нього було кинуто всі можливі сили спецслужб, проплачених псевдоактівістів і псевдожурналістів, а також військового комісаріату з однієї простої причини – щоб нейтралізувати його активну громадську діяльність.

Також ми є свідками потужної кампанії з дискредитації єдиного незалежного антикорупційного органу країни – НАБУ. Останнім часом проти його керівництва відкрито фабрикуються кримінальні справи.

Ми як ніколи єдині та будемо захищати кожного активного громадянина, який буде боротися за очищення України від клептократів. Ми не дамо нинішньому Президенту та його оточенню здобути перемогу в розпочатій ним брудній грі.

Ми звертаємо увагу на яскраві ознаки цілеспрямованої авторитарної політики президента Порошенка, який, усвідомлюючи практично повну втрату довіри українців, відгороджується від свого народу, вводить безпрецедентну до цього в світі процедуру електронного декларування для антикорупційних активістів, закриває телевізійний простір для політичних опонентів, не пускає людей на зустрічі в регіонах. Разом з тим, влада і досі не зробила жодного кроку в скасуванні скандальних норм щодо обов’язкового е-декларування статків громадських активістів. Ці норми засудили міжнародні організації та представники провідних країн світу. Але українська влада вперто йде шляхом до міжнародної ізоляції. Діючий режим вирішив відтворити в Україні класичний поліцейський режим, який вже успішно опробований у Росії, з агресією якої наш Народ веде боротьбу в кровопролитній війні як на зовнішніх кордонах, так і в середині країни.

Ми в діях нинішнього Президента бачимо відродження чергового «Януковича», який повністю дискредитував всі ідеї, за які поклали життя Герої Майдану, проводить відверто брудну кампанію задля нейтралізації громадських активістів, а сам перетворився на гаранта корупції та потоків, абсолютно відгородившись від усієї здорової частини суспільства.

Ми, лідери і представники всіх зазначених нижче демократичних політичних сил, звертаємося до влади з вимогою негайно припинити використання авторитарних методів боротьби проти антикорупційних активістів та політичних опонентів. Також ми звертаємося з проханням до міжнародної спільноти і посольств західних держав рішуче зреагувати на атаку проти представників громадянського суспільства.

РУХ НОВИХ СИЛ

Народний контроль

ДемАльянс

Громадянська позиція

Олександр Солонтай — політик, експерт, член партії «Сила Людей»


  • 09.06.2017 /// 20:28