Останні новини
  • 16.06.2017 /// 17:53

РУХ НОВИХ СИЛ візьме участь у розробці концепції Міністерства у справах ветеранів АТО

РУХ НОВИХ СИЛ підтримує пропозицію створити асоціацію комбатантів України та спільно розробити концепцію створення Міністерства у справах ветеранів АТО. Про це заявив лідер РУХУ НОВИ СИЛ Дніпровського району Києва Євген Лук’янцев під час круглого столу «Правове регулювання статусу добровольців АТО».

«Звичайно, що ефективно вирішити проблеми учасників бойових дій без залучення самих військових неможливо. Ба більше, якщо ми хочемо створити справді ефективну організацію, залучати воїнів треба від самого початку. Інакше ми створимо черговий заклад по відмиванню бюджетних коштів. І тим більше, неприпустимо, щоб такі речі відбувались під прикриттям допомоги нашим воїнам», — наголосив Лук’янцев.

Як розповів ініціатор створення Асоціації комбатантів України, голова ГО «Перший спалах» Максим Бутко, при Кабінеті міністрів вже працює робоча група зі створення міністерства. Проте воїнів АТО у числі робочої групи можновладці не бачать.

«Зараз вже йде робота, набираються люди, але не зрозуміло як і не зрозуміло які. Ще немає ані концепції майбутнього органу, ані розуміння для кого він працює. Цей орган хоче перетягнути на себе повноваження від інших міністерств, проте чи буле він ефективно працювати — невідомо. Отже, воїни можуть залишитись без адекватної допомоги і захисту своїх інтересів, а бюджет — без коштів, які просто відмиють спритні посадовці», — пояснив Бутко.

Аби завадити такій ситуації, Максим Бутко і запропонував створити Асоціацію, куди увійдуть представники різних громадських організацій, що займаються питаннями АТО. З числа їх активістів буде створено робочу групу, яка і напрацює концепцію майбутнього міністерства.

«Коли люди, що ніколи не були на війні, намагаються вирішити питання воїнів АТО, це нонсенс. Всі, хто був у зоні АТО, добре знають і проблеми, що чекають на наших воїнів після повернення, і що з цим робити. Окрім цього, серед людей, що пройшли війну, є багато висококваліфікованих юристів, менеджерів, керівників. Створіть їм умови для плідної праці і ви отримаєте унікальний орган державної влади, де посадовці, зрештою, з півслова розуміють громадян та їх потреби», — наголосив Бутко.

Він додав, що створити таке міністерство без підтримки політичних структур буде вкрай важко, тому співпраця з активістами  РУХУ НОВИХ СИЛ є одним із важливих складових майбутнього успіху.

«Ми захищали нашу Батьківщину на східних кордонах, і тепер прагнемо захистити її від популізму чиновників і корупції. Тому допомога РУХУ НОВИХ СИЛ стане нам у нагоді», — зазначив Бутко.

Перша зустріч ініціативної групи з напрацювання подальших дій щодо створення Асоціації комбатантів Україи і Міністерства «Ветеранів визвольної війни» АТО відбудеться  22 червня.


  • 16.06.2017 /// 17:53