Полтавська область 

  • 07.06.2017 /// 14:30

Представник ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Ольга Тіщенко зупинила недоброчесних кандидатів на посади суддів до Верховного Суду

Після звернень громадської активістки з Кременчука та представника ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Ольги Тіщенко до Громадської ради доброчесності двоє кандидатів до Верховного Суду Іван Дядечко та Руслан Ульянов отримали висновок про невідповідність критеріям доброчесності.

По це повідомила прес-служба ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ.

Тіщенко переконана, що якщо існують інструменти, завдяки яким можна впливати на обрання суддів, їх треба використовувати, адже суди відіграють дуже важливу роль у нашому житті.

Вона повідомила, що подала до ГРД матеріали, зібрані активістами, щодо Ульянова, Дядечка та Нестеренка.

«Був намір робити подання ще на суддю Кобзія, але він не пройшов перший відбірковий тур, тому така необхідність відпала. Що стосується інших кандидатів, то щодо Дмитриченко та Юхна не було інформації, яка б свідчила про їхню невідповідність критеріям доброчесності, а суддя Коліуш у нашому місті не працював, інформації на нього у мене не було», — розповіла Ольга Тіщенко.

Вона зазначила, що отримала інформацію, яка дає підстави сумніватися у відповідності цих кандидатів критеріям доброчесності.

«Якщо ми регулярно бачимо суддю на дорогих автомобілях, яких немає в його декларації, це дає підстави для сумнівів. Це як приклад», — зазначила активістка.

Коментуючи кандидатуру Ульянова, Тіщенко зазначила: «Я бачу у його поведінці різні спроби обмежити свободу доступу громадян до інформації, і не лише до інформації. Одразу після місцевих виборів була спроба влади встановити турнікет у міській раді і таким чином обмежити вільний вхід та пропускати туди лише за перепустками. Депутат Ульянов був прихильником такого турнікету. Він же під час дискусії у Фейсбуці висловлювався проти відкритого поіменного голосування депутатів міськради, якого ми вимагали – хоча потім проголосував за нього. Мене також обурювали його брутальні публічні висловлювання щодо колег-депутатів – наприклад депутата Піддубної, яку він на засіданні депутатської комісії назвав «бабою базарною».

Вона додала, що є підстави підозрювати Ульянова у використанні депутатського становища і становища радника мера – мова йде про надання його дружиною юридичних послуг комунальним підприємствам.

Тіщенко зазначила, що за законом, ГРД може змінити свій висновок. «Та все одно процес формування нового громадянського суспільства і нової держави триватиме, його вже не зупинити. Не варто забувати, що це перший конкурс на посади суддів ВСУ, який проходить в Україні відкрито, вперше створено Громадську раду доброчесності, вперше в Україні співбесіди з кандидатами можна дивитися в режимі реального часу на Ютубі. Не скажу, що я оптимістка, але я сподіваюсь на краще», — заявила представниця ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ.

Нагадаємо, Ольга Тіщенко – одна з ініціаторів створення Люстраційного комітету Кременчука, вона тривалий час добивалася реальної люстрації колишнього керівника кременчуцької податкової Звонкова, наразі моніторить ситуацію у кременчуцьких судах, реалізує вала громадський проект «Чистий суд».


  • 07.06.2017 /// 14:30