Останні новини
  • 19.07.2017 /// 13:10

На Львівщині влада затримує виплати медикам і намагається дискредитувати мера Самбора від ВОЛІ-РНС

Мер м. Самбір від  ВОЛІ–РУХУ НОВИХ СИЛ Юрій Гамар вимагає від  районної влади припинити саботаж і виплатити в повному обсязі  25 млн грн державних субвенцій, які надходять на фінансування міської лікарні. 18 липня більше двохсот медиків Самбора та сотні містян  пікетували райдержадміністрацію. Їм уже два місяці заборговують зарплату.

Про це повідомила прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини.

Як пояснив мер Самбора Юрій Гамар, ситуація з невиплатою заробітної плати працівникам виникла тому що Самбірська лікарня перебуває на спільному фінансуванні міської та районної рад. Міська рада сумлінно виплачує свою частку субвенцій, які надходять від держави, — а це складає  29 млн грн. Натомість районна рада не перераховує у повному обсязі отримані  від держави 25 млн грн. Таким чином провладні  опоненти чинного  мера від ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ намагаються налаштувати медичних працівників проти міської влади Самбора.

«Ми традиційно другий рік поспіль виконуємо свої фінансові зобов’язання перед лікарями – виплатили усі 29 мільйонів, які отримали від держави на районну лікарню. Більше того, виділили ще 5 мільйонів гривень міських коштів від перевиконання бюджету міста.  А районна рада, отримавши від держави субвенцію 25 мільйонів гривень, виділила лише 2 мільйони гривень на лікарню. Це при тому, що заклад обслуговує більше 110 тисяч пацієнтів з району. Решту суми швиденько «розкинули» по сільських та селищних медзакладах. Звісно – там слід задобрити електорат перед черговими виборами до ОТГ. Отож, фельдшерсько-акушерські пункти отримують гроші, які мали іти на Самбірську лікарню, люди задоволені результатом і голосуватимуть за місцевих депутатів. А лікуватися вони їдуть до нашої лікарні, де медперсонал сидить без зарплати», — пояснив Гамар.

Цього року у закладі проліковано хворих зі сіл району на 4 млн 671 тис. грн. Також 70% медиків району працюють саме у Самбірській районній лікарні.

«Керівник Самбірської районної адміністрації, ставленик президента Микола Фрей  за підтримки провладної більшості у районній раді розпочали масштабний розвал  медичної галузі в Самборі, — пояснює керівник страйкового комітету Володимир Копчишин. — Під виглядом реформи медицини намагаються зробити госпітальний округ у сусідньому Старому Самборі, тобто перенести лікарню туди. Там є потенційні провладні кандидати як на виборах  до ВР, так і до  ОТГ. А відтак, маючи прихильних медиків, можна отримати адмінресурс на вибори».

Міський голова та медперсонал лікарні уже напрацьовуватимуть категоричні вимоги до облдержадміністрації. Юрій Гамар готовий підтримати медиків у будь-яких акціях протесту. Від початку року він неодноразово попереджав про катастрофу обласне та районне керівництво. Однак чиновники не хотіли чути.

«Хочу нагадати владним кандидатам і чиновникам: маніпулювання медиками для створення електорату вже у минулому. Принаймні у нашому місті», — наголосив Юрій Гамар.

Зазначимо, що керівники районної ради та адміністрації просто втекли з мітингу під гучні викрики «Ганьба!» з боку мітингувальників.


  • 19.07.2017 /// 13:10