Останні новини
  • 12.06.2017 /// 13:00

Майно львівської Спілки художників розкрадають, а митців виключають з організації

Майно львівської Спілки художників розкрадають, а незгідних із цим митців виключають з організації. Із такою заявою до нас звернулися члени Спілки.

Представник ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Віталій Надашкевич зустрівся з художниками та опрацював документи.

«Ситуація загострилася, коли минулої зими 12 художників виселили з їхніх майстерень у Стрийському парку. Спочатку там відключили світло, опалення, вибили шибки, а потім поміняли замки. Як тільки художники звернулися за правдою до Національної спілки у Київ, їх виключили з організації, — роз’яснює Надашкевич. – Організація втрачає свою нерухомість ось уже 15 років, відколи Львівську спілку очолює Олег Микита, а розпорядником майна є ТОВ «Акрополь» і  його керівник Ростислав Оленчин».

Майно у Спілку художників перейшло від Художнього фонду СРСР і по суті є комунальним. Спілка вже втратила: художньо-виробничий комбінат на вулиці Козланюка, 17; Багетну фабрику на вул. Бойківській, 5; приміщення Магазину-салону «Художник» та Галереї «Артес»; фундаменти зруйнованої кам’яниці на площі Міцкевича, 9; скульптурні майстерні на вул. Самчука, 26; не функціонує за призначенням і Львівська експериментальна кераміко-скульптурна фабрика на вул. Мучній, 32.

Звітності Микита не проводить, перевиборів уникає, діяльності Спілки за призначенням практично не існує.

Виключили з організації відомих художників: Василь Ярич –  автор пам’ятників Михайлові Грушевському, королю Данилу; Дмитро Парута – член Спілки з 1989 року, Сергій Якунін – учасник національних та міжнародних виставок; Вікторія Ковальчук – ілюстраторка українських видавництв, Василь Заляско – скульптор, автор вуличної скульптури курортника у Східниці.

ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ з’ясовує ситуацію через депутатський запит народного депутата Юрія Дерев’янка до Національної спілки художників. А в разі виявлених порушень буде відповідне звернення до прокуратури.

 


  • 12.06.2017 /// 13:00